• USD4.6567 RON
  • GBP5.7878 RON
  • HUF1.2649 RON

Hangos összefoglaló a torna Eb-ről

Románia 4, Magyarország 3 érmet nyert a kolozsvári sportcsarnokban szervezett torna Európa-bajnokságon.

A román küldöttség a “veteránjain” keresztül nyert két aranyérmet Marian Drăgulescu (talaj) és Cătălina Ponor (gerenda) révén, egy ezüstöt nyert még Marian Drăgulescu (ugrás) és egy bronzot Larisa Iordache (gerenda).

Magyarország 3 érmet gyűjtött: ezüstérmes lett a szintén hatalmas tapasztalattal rendelkező olimpiai bajnok Berki Krisztián

Balra: Kovács Zsófia ezüstérmes

lólengésben, a lányok közül pedig a feltörekvő fiatal generáció lepte meg a kontinenst,  ezüstérmet nyert Kovács Zsófia egyéni összetettben és bronzérmet Dévai Boglárka ugrásban.

A hétfői KISPAD című sportműsorunkban összefoglalót hallhattak az eseményről, amelyben megszólalnak az érintettek és még egy azerbajdzsáni edző is:

A 37 résztvevő nemzet képviselői közül 13-nak sikerült érmet szereznie. Az éremtáblázatot, az Olimpiai Bizottság szabályai szerint, az aranyérmek száma szerint állították össze.

12-13. Izrael és Örményország (1 érem) – 1 bronz

A torna Európa-bajnokságra 27 ország 274 sportolójának (168 férfi és 106 nő) részvételével április 19-e és 23-a között került sor a kolozsvári sportcsarnokban. Romániában legutóbb hatvan évvel ezelőtt szerveztek hasonló szintű rendezvényt.