• USD4.5892 RON
  • GBP5.7967 RON
  • HUF1.2597 RON

Fourcade verhetetlen, Eckhoff elizgulta, Tófalvi (is) ellőtte

Második világbajnoki címét szerezte a Martin Fourcade az Osloi Holmekollenben zajló biatlon világbajnokságon. A szombaton a rövid távon is győztes francia magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt az üldözésben is. A házigazdák kedvence, a 42. születésnapját januárban ünnepelt Ole Einar Bjoerndalen 42-ik világbajnoki érmét szerezte meg, és akár az aranyhoz is közel állt.

Fotó: Kádár Zoltán

Fourcade (fotó jobbra) ugyanis óriási előnyének birtokában kettőt is hibázott az utolsó sorozatban, de Bjoerndalennek is megremegett egyszer a keze. A harmadik helyért hatalmas harcban újabb két norvég küzdött a bronzéremért, melyet végül Svendsen nyakába akasztottak, Boe előtt. A sprintversenyen remeklő román Cornel Puchianu ezúttal nem remekelt, hat célt tévesztett és a 26. helyről az ötvenedikre esett vissza. Fourcade eddig három aranynál jár ezen a vb-n, a vegyesváltó, és a két egyéni próbát követően.
Nem sikerült az üldözése Tófalvi Évának sem. A hölgyek üldözésében a csíki sílövő hatot hibázott, ráadásul gondja akadt az egyik tárral is, végül egy helyet javítva az 56. lett. Hasonlóan pocsékul sikerült a sprint bajnokának a versenye is. A mintegy 25 ezer néző előtt Tyrill Eckhoff nem bírta el a hazai pálya nyomását, körről körre csúszott vissza az élről,  végül az utolsó sorozatban négyet tévesztve, összesen 7 hibával zárt és csak a 18. lett. A versenyt és a világbajnoki címet a harmadik helyről rajtoló német Laura Dahlmeier szerezte meg tökéletes lövészettel, a második, a kettőt hibázó olasz Dorothea Wierer lett. A bronzéremért itt is nagy csata alakult ki a sprint ezüstérmese, Marie Dorin Habert és a német Franziska Hildebrand között, melyet az utolsó métereken a francia hölgy nyert meg.

Most két szünnap következik Oslóban,  szerdán a nők hosszú próbájával folytatódik a sílövő világbajnokság.