• USD4.6687 RON
  • GBP5.8125 RON
  • HUF1.2610 RON

Európa bajnoki 9. hely sítájfutásban!

A Suciu Simion, Szép Zoltán, Csúcs Klaus összeállítású trió a kilencedik helyen végzett a finnországi Imatrában végetért sítájfutó Európa bajnokságon.

A teljes mértékben csíkszeredaiakból álló férfi váltó ezzel történelmi eredményt ért el, hisz sítájfutó EB-n korábban első tízben még nem végzett romániai csapat. Világbajnokságon már volt Romániának kilencedik helye (2015-ben), de Európa bajnokságon mostanáig a 11. Helynél előrébb nem végeztek. A romániai váltót teljes egészében a VSK Csíkszereda adta.  A győzelmet Svédország szerezte meg, Oroszország és Finnország előtt. Egyéniben a csíkiak legjobb eredménye Suciu Simion nevéhez fűződik, aki a hosszútávú versenyen 35. Lett, a sprinten és a középtávon 37.

Csúcs Klaus egyéniben csak középtávon állt rajthoz, ott a 38. Helyen ért célba, míg Szép Zoltán a hosszútávon 42., sprinten 50. És középtávon a 47. Lett.

A felnőtt Európa bajnoksággal párhuzamosan rendezték az ifjúságiak világbajnokságát is, amelyen a VSK Csíkszereda sítájfutója Szász Botond, magyar színekben állt rajthoz. Szász Botond a hosszútávon 33. Helyen ért célba, míg a sprinten és a középtávon a 38. Lett.