Dávid Ferenc oltalma Szentegyházán is

david f25 éves fennállását ünnepli idén a szentegyházai unitárius egyházközség

Idén ünnepeljük a vallásszabadság kivívásának 45o. évfordulóját. Ez alkalomból több unitárius egyházközség is pályázatot hirdetett az egyház első püspökének, Dávid Ferencnek szoborban való megörökítésére. Szentegyházán nemcsak a vallásszabadság kihirdetésének 450. évforulóját ünnepli a gyülekezet, hanem közösségük fennállásának 25. évfordulóját is. Ez alkalomból avatták fel a templom és a parókia udvarán Bodó Levente szobrászművész Dávid Ferencről készült alkotását, amelyhez Buzogány Mózes öntőmester készítette a talapzatot. A Dávid Ferenc szobrot Bodó Levente pályázatra készítette, Szentegyházán a szoborműnek bronzba öntött makett-változata látható.

Szuszámi Zsuzsa összeállításában megszólal Bodó Levente szobrászművész és Buzogány Mózes öntőmester.

  • Kulcsszavak
  • Nincsenek kulcszsavak.

Hagyj üzenetet
A * jelölt mezők kitöltése kötelező*

Adatforgalom / Forgalmi jelentés

Most adásban

ZENÉS ÜZENETEK

Live Video

Partnereink